„Trenerzu” kupiłem całą torbę supli, co teraz ?

Mam nadzieję, że mój kolega, który napisał do mnie podobne słowa nie obrazi się na mnie, że to publikuje. Nie będę wymieniał Go z imienia ale odniosę się do ogółu, ponieważ nie jest to pojedynczy przypadek, z którym spotkałem się w swojej wieloletniej pracy.

👉👺

Suplementy diety, z zasady, mają za zadanie uzupełniać dietę dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i utrzymania jego homeostazy. Stosuje je się przy niedoborach, zwłaszcza witamin i minerałów, których nie jesteśmy w stanie, w wystarczającej ilości pozyskać z pożywienia.

Wiadomo że osoby, które bardzo ciężko trenują mają zwiększone zapotrzebowanie na wszystkie składniki odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała🐶. Nie o hardcorach jednak będziemy mówili, bo ich świadomość, na szczęście, jest na tak wysokim poziomie, że swoją wiedzą mogą zawstydzić niejednego „trenera”🐗.

Zatrzymam się na typowym „Januszu” siłowni… 😈

Oczywiście, nie chce nikogo obrażać ale myślę, że ten tekst powinien trafić zarówno do moich starszych kolegów, jak i młodego pokolenia, które coraz bardziej licznie zaczyna odwiedzać kluby fitness i siłownie.

Dostęp do „odżywek” jest tak łatwy, że można je już kupić nawet na stacji benzynowej.

Tylko co dalej…

„Rysiu podpowiedz mi proszę.
Zacząłem cos ze sobą w końcu robić 😀 i za rada osób które ćwiczą kupiłem Gainera węglowodany+ białko, do tego BCAA ZMA i Kreatyne. Zacząłem wczoraj cykl z kreatyna- siłkę miałem jak na razie aż 2 razy. Ale poczytałem w necie i wszędzie pisza, że kreatynę polecają brać juz po dłuższym treningu. Natomiast znajomi mi mówią- Ci dzięki czemu zacząłem tą zabawę- ze mogę brać przedtreningowo tylko, niekoniecznie robić całego cyklu- i zgłupiałem juz. Dlatego pisze do Ciebie, bo podejrzewam ze masz większe doświadczenie z tego typu odzywkami 🙂 poradź koledze :)”

2 razy na siłowni… Paczka supli przygotowana…

Ciekawe czy ktoś z Was, kto czyta ten wpis zaliczył podobną historię…

Dieta (czyt. racjonalne systematyczne jedzenie) ?
„Na razie nie, bo nie mam czasu, póki co chce zacząć trenować ”

Torba supli jest, to żreć nie trzeba, samo będzie rosło.

Suple są uzupełnieniem „diety”, mają nas wspomagać, a nie być głównym źródłem energii. Łatwa dostępność tych środków powoduje, że zamiast skupić się na tym co włożyć do miski to skupiamy się na tym, co wsypać do shakera.

Oczywiście sportowcy, którzy chcą wejść na wyższy poziom treningu sięgają po „wspomagacze”, ale to ma być właśnie wejście na wyższy poziom treningu, szczególnie pod kątem szybszej regeneracji i ochrony organizmu, po morderczych treningach, a nie po drugiej wizycie na siłce.

Podstawowe badania, wyniki krwi ?
„Nie bo to sporo kosztuje, trzeba iść do laboratorium, a w zasadzie nie mam czasu”.

Nie wiadomo co się dzieje z organizmem, ostatnie badania jakie ów Janusz zrobił, to był bilans sześciolatka…

Plan treningowy ?

„Mam jakiś z neta, w poniedziałek robię klatę i bicka, a reszty nie pamiętam”

Metoda treningowa jaką wybieramy również ma bardzo istotne znaczenie. Rozpoczęcie treningu np. na siłowni wiąże się z wieloma zagrożeniami dla naszych mięśni, stawów i całego układu immunologicznego. Mało komu chce się przechodzić żmudny okres adaptacyjny organizmu, który powinien trwać minimum 12 tygodni. Lepiej od razu przejść do pompowania klaty i bicepsów.

Wiele wielokropków…

Wiele nie rozwiniętych wątków…
Ale czy trzeba je bardziej rozwijać ?

Jak to ugryźć?

➡️ Potraktuj trening jako długotrwałą inwestycję w swoje zdrowie. Znajdź rodzaj treningu, który w pierwszej kolejności usprawni całe Twoje ciało.

➡️Potraktuj odżywianie jako długotrwałą inwestycję w swoje zdrowie. Znajdź równowagę pomiędzy dietą nie do zrealizowania, a systematycznym odżywianiem i zmianą nawyków.

➡️Potraktuj badania jako długotrwałą inwestycję w swoje zdrowie. Zrób najpierw bezpłatne wyniki, które może Ci zlecić Twój lekarz rodzinny.

➡️Potraktuj suplementację jako długotrwałą inwestycję w swoje zdrowie. Nie zaśmiecaj sobie organizmu substancjami, których działania nawet nie pojmujesz. Zacznij od treningu j zdrowego odżywiania. Na suple przyjdzie jeszcze czas…

Tyle…

Masz pytania – pisz na fb

Chcesz się spocić – wpadaj na Strefę Ruchu

Stay fit 💪

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s